Tunneli tüüpi vesijahutusega alumiiniumfooliumist induktsioontihendusmasin
  • Funktsioon Elektromagnetilise induktsiooniga tihendusmasin
  • Rakenduse maht Rakendus
  • Jahutusmeetod Vesijahutusega
  • Sulgemiskiirus: 0-300 pudelit/min
  • Tihendi läbimõõt (vahemiku valik): 15–60 mm või 50–121 mm
  • Nimivõimsus: 3000 W
  • Amper: 8,5A
  • Nimipinge: AC 220V, 60/50Hz
  • Materjal: roostevabast terasest korpus
  • Masina mõõtmed: 1800 mm x 400 mm x 1330 mm
  • Masina kaal: 90 kg
  • Pakendi suurus: 1945 mm x 545 mm x 1575 mm
  • Tarnerihm (valikuline): 1500 × 250 × 750 mm
Vaata videot

Induktsioontihendamine ehk korgitihendamine on kontaktivaba meetod sisemise tihendi kuumutamiseks, et hermeetiliselt sulgeda plast- ja klaasmahutite ülaosa. See sulgemisprotsess toimub pärast mahuti täitmist ja korgiga sulgemist.

Komposiitmaterjalidega elektromagnetilise induktsioontihendi tehnoloogia on maailmas tunnustatud täiustatud tihendusmeetod ja selle kontaktivaba kuumutamise omadus sobib plastpudelite (PP, PVC, PET, ABS, HDPE, PS ja DURACON) sulgemiseks. , klaaspudel ja mitmesugused komposiitplastist voolikud, seega on see praegu kõige arenenum tehnoloogia pudelite sulgemiseks sellistes tööstusharudes nagu apteek, toit, rasv, igapäevane keemia, kodukeemia ja põllumajanduskeemia.

Tööpõhimõte ja kuidas see toimib

JAHUTAV küttetee tihendusmasina sees.jpg

Sulgur tarnitakse villijasse juba sisestatud alumiiniumfooliumikihiga. Kuigi valida on erinevate vooderdiste vahel, on tüüpiline induktsioonvooder mitmekihiline. Pealmine kiht on paberimass, mis on tavaliselt korgi külge liimitud. Järgmine kiht on vaha, mida kasutatakse alumiiniumfooliumi kihi sidumiseks paberimassi külge. Alumine kiht on fooliumile lamineeritud polümeerkile. Pärast korgi või sulguri paigaldamist läbib konteiner induktsioonmähise alt, mis kiirgab võnkuvat elektromagnetvälja. Kui anum läbib induktsioonpooli (tihenduspea) alt, hakkab juhtiv alumiiniumfooliumist vooder pöörisvoolude mõjul kuumenema. Kuumus sulatab vaha, mis imendub paberimassi aluspõhja ja vabastab korgilt fooliumi. Polümeerkile kuumeneb ka ja voolab anuma servale. Jahutamisel loob polümeer anumaga sideme, mille tulemuseks on hermeetiliselt suletud toode. Ei konteiner ega selle sisu ei ole negatiivselt mõjutatud; Tekkiv soojus ei kahjusta sisu.

Kile võib üle kuumeneda, mis võib kahjustada tihenduskihti ja kaitsetõkkeid. See võib põhjustada vigaseid tihendeid isegi nädalaid pärast esialgset sulgemisprotsessi, seega on induktsioontihendi õige suurus ülioluline, et määrata kindlaks konkreetse toote käitamiseks vajalik süsteem.

Tihendamist saab teha kas käeshoitava seadmega või konveiersüsteemiga.

tunneli tüüpi induktsioontihendusmasin.jpg
Uuem arendus (mis sobib paremini vähesele arvule rakendustele) võimaldab kasutada induktsioontihendit konteineri fooliumitihendi kinnitamiseks ilma sulgurita. Sel juhul tarnitakse foolium eelnevalt lõigatud või rullis. Kui tarnitakse rullis, lõigatakse see välja ja kantakse konteineri kaelale. Kui foolium on paigas, surutakse see tihendipeaga alla, induktsioonitsükkel aktiveeritakse ja tihend seotakse mahuti külge. Seda protsessi nimetatakse otserakenduseks või mõnikord "korgita" induktsioontihendamiseks.

Põhiparameeter

NimipingeAC220V, 50/60HZTihenduskiirus150-300 pudelit/min
Maksimaalne võimsus3000WPeamine masina suurus570 * 430 * 1200 mm
Tihendi läbimõõt (valikuline)15-60mm/50-121mmPeremehe kaal75 kg
RakendusMahuline tootmineJahutusrežiimvesijahutus
konveieri suurus1810 * 350 * 1000 mmVälimusroostevaba teras

Mustad flip top caps.jpg

Tihendi omadused:

kuumutamise tihendamise põhimõte.jpg

1) Kontaktivaba kuumutamine, sobib plastpudelite, klaaspudelite ja erinevate komposiitplastist voolikute sulgemiseks ning vastab GMP standardile.

2) Kõrge tihendustõhusus ja mugav töö.

3) Omades laia kohanemisvõimet, on see praegu kõige arenenum tehnoloogia apteegi, toidu, jookide, tervisetoodete, kosmeetika ja selliste keemiatoodete nagu rasvade sulgemiseks.

Toimingu etapid:

Enne masina sisselülitamist asetage suletav pudel "tihenduskarbi" alla, reguleerige "püstijat" nii, et "tihenduskarbi" põhja ja pudeli korgi vahele jääks umbes 2 mm, ja reguleerige "pudeli peatamist". hoob", et joondada pudel "tihenduskarbi" külgpinna keskele. Lülitage sisse "konveierilindi juhtlüliti" ja reguleerige "pöörlemiskiiruse reguleerimine 8", et konveier töötaks sobival kiirusel. Seejärel laske ülalmainitud pudelil "tihenduskarbi" alt läbi lasta, et näha, kas see puudutab "tihenduskarpi". Parim tingimus on see, et see ei puudutaks kõige väiksema vahega põhja. Seejärel sisestage "tihenduskarbi" ühendusjuhe põhimasina "tihenduskarbi väljundpesasse".

Konveierilindi kiirust saab reguleerida "pöörlemiskiiruse reguleerimise 8" nupuga. Alumiiniumfooliumist tihendi tihedus on seotud konveierilindi kiiruse ja võimsusega. Kõigepealt pange konveierilindile mõned alumiiniumfooliumiga pudelid, lülitage sisse "toitelüliti 3" ja laske suletaval pudelil sulgemiskatse läbiviimiseks "tihenduskarbi" alt läbida. Masin töötab normaalselt kiirusega, kui kork on tihedalt suletud.

Kuidas valida induktsioontihendusmasinat?

Kui pakendate tablette või kapsleid pudelitesse, võib induktsioonsulg anda teile eelise. Induktsioontihendus loob nähtava tihendi, mis tagab tarbijatele toote ohutuse. Selle tulemusena teenite tõenäolisemalt nende korduvat äri. Selles artiklis käsitletakse induktsioontihendi komponente, valikut ja paigaldamist.

Induktsioontihendi kasutamine eeldab, et pudelid tuleb sulgeda korgiga, mis sisaldab fooliumist sisemist tihendit, mida mõnikord nimetatakse voodriks. Kui korgiga pudelid liiguvad mööda konveieri, sulatab induktsioonsulgur elektromagnetvälja abil sisemised tihendid pudeliavade külge. Pärast pudeli elektromagnetväljast väljumist foolium jahtub. Hermeetiline õhukindel sisetihend annab visuaalse võltsimise tõendi, hoiab ära lekke, soodustab lapsekindlust ja kaitseb teie toodet tolmu, udu, suitsu, aurude ja gaaside eest. Mõnel juhul pikendab sisetihend ka säilivusaega.

näidised induktsioonsealerile.jpg

pudeli näidised andrew kivi 20160504 (5).jpg

pudelid näidised.jpg

Induktsioontihendusmasina komponent

tihendusmasinad induktsioontöö.jpg

Induktsioontihendi kaks peamist komponenti on toiteallikas ja tihendusmähis.

Toiteallikas – toiteallikas (inverter) muudab sisendvõimsuse pudelite sulgemiseks vajalikuks võimsuseks ja sageduseks. Toiteallika kilovattvõimsus näitab selle sobivust rakendusega. Üldiselt, mida rohkem pudeleid suletakse (ja seega kiirem on villimisliin) ja mida suurem on pudeliava, seda kõrgemat kilovatti on vaja. Käsitsi või käeshoitavad süsteemid nõuavad kõigest 0,5 kilovatti, samas kui kiirliinid võivad vajada 6 kilovatti, mis on suurim seade turul. Tööstuse tööhobusel on 2-kilovatine reiting.

Tihendusmähis – Tihendusmähis on metallist juht, mis on ümbritsetud ferriitidega ja mis on suletud mittejuhtivasse korpusesse. Ferriidid suunavad ja fokusseerivad elektromagnetvälja tihendamise tõhususe tagamiseks. Võimalik on peaaegu igasugune mähise konfiguratsioon, kuid kaks põhilist konstruktsiooni on lamedad mähised ja tunneli (või kanali) mähised. Lapikuid mähiseid kasutatakse lastekindlate või standardsete lamedate korkide läbimõõduga 20–120 mm sisemiste tihendite jaoks. Tunneli pooli kasutatakse tilaga, väljastus-, tõuke-, yorker- või klappkorkidega, millest enamikku ei kasutata tahkete ravimvormide pakendamiseks. Võite paigaldada kas mähise konstruktsiooni olemasolevale konveierile või ühendada süsteemi, asetades mähise ja toiteallika kärule, et saaksite hõlpsalt ühelt reale liikuda.

Veevabad (õhkjahutusega) süsteemid on asendanud vesijahutusega süsteemid kõige populaarsema induktsioontihendi tüübina. Kuigi kohandatud vesijahutusega süsteemid on endiselt eelistatud valik pesukeskkondades või spetsiaalsetes ohtlikes keemiatehastes, asendavad veevabad süsteemid enamasti standardseid vesijahutusega seadmeid. Miks? Kuna veevabad (õhkjahutusega) tihendid on poole väiksemad ja kaotavad vajaduse veeringluse, veefiltri, voolikute, radiaatorite, pumpade ja voolulülitite järele. Lühidalt öeldes minimeerivad õhkjahutusega süsteemid hooldust, on töökindlamad ning nende omamine ja kasutamine maksavad vähem.

vesijahutusega tihendaja vajalik.jpg

Raha tasub end ära

Induktsioontihendi ostmist hinnates peaksite arvestama, et investeeringutasuvus seisneb peamiselt sisemise tihendi lisamise pikaajalises kasus, mida on raske kvantifitseerida. Kuid induktsioontihendajate võrdlemisel vaadake masina kasutusiga ja tarnijalt oodatavat teenuse kvaliteeti.

Kõigepealt peate otsustama, kas pudelile sisemise tihendi lisamine parandab oluliselt teie pakendit. Järgmisena vaadake tihendusseadme elektroonikat, mis tavaliselt määrab selle eeldatava eluea. Induktsioonhermeetikud on valmistatud kestma kaua. Tegelikult on mõned tänapäeval igapäevaselt kasutatavad tihendusmasinad üle 25 aasta vanad. Seadmete ehitamiseks kasutatava elektroonika kättesaadavus on aga alati oluline tegur. Kuna elektroonikat uuendatakse, on asendusosi raskem leida. Mainekad tootjad kavandavad seadmeid komponentide põhjal, mida nad saavad aastaid asendada.

Tarnija teenust (müügijärgne tugi) uurides küsige, kas müüja:

  • Otsige süsteemi tõrkeotsingut telefoni teel või saates hooldustehniku või peate süsteemi hoolduseks tehasesse tagastama?
  • Kas varustada toiteplokk tihenduspoolist sõltumatult? Kui kaks komponenti on eraldi, ei sunni ühe rike teid kogu süsteemi teenusest eemaldama.
  • Varuosade kiire tarnimine? Ideaalis jõuavad osad teie tehasesse järgmisel päeval pärast nende tellimist.

Lõpuks võite soovida valida süsteemi, mis on piisavalt suur, et mahutada erineva kuju ja suurusega korke ja pudeleid, samuti selline, mis suudab toime tulla suure liinikiirusega. Nii ei pea te seadet välja vahetama, kui teie rakendus muutub või väljund suureneb. Kui maksate praegu suurema toiteallika või paindlikuma pooli konstruktsiooni eest veidi rohkem, võite tulevikus raha säästa. Kui teate, et rakendus muutub, otsige süsteemi, mis võimaldab teil ilma tööriistadeta tihenduspooli vahetada. Lepingulised pakendajad ostavad sageli rohkem kui ühe tihenduspooli, et nad saaksid tihendada mitmesuguseid suurusi ja stiile.

vesijahutusega induktsioontihendusmasinad.jpg

Lisavarustus

Kõige populaarsemate valikute hulka kuuluvad

  • Tihendi terviklikkuse detektor. Need tuvastavad puuduva fooliumi, lahtised korgid, keeratud korgid ja seiskunud pudelid.
  • Pneumaatiline tagasilükkamise seade. See töötab koos tihendi terviklikkuse detektoriga, väljutades potentsiaalselt sulgemata tooted alusele, nii et vigaste tihenditega pudelid ei jõua rea lõppu.
  • Nähtavad või helisignaalid. Need annavad teile probleemist teada isegi siis, kui olete süsteemist kaugel.
  • Valideerimise tugi. IQ/OQ on kohustuslik enamikel ravimipakendite liinidel ning paigaldus- ja käitamiskvalifikatsioon on muutumas populaarseks ka toidulisandite ja toiduainetetööstuses.

Paigaldamine

Induktsioontihendajaid on lihtne paigaldada. Tihendaja vajab tihenduspooli paigaldamiseks või paigutamiseks 3–5 jalga sirget, takistusteta konveierit. Mähis on alati paigaldatud paralleelselt konveieriga. Juhusliku kuumenemise vältimiseks hoidke tihendustsoon metallosadest vaba.

PUITümbriste pakkimismasin induktsioonpitseerimiseks.jpg